menu
phone
לקוח חדש? הרשם כאן!
facebook rss twitter
חפש
freeshippingabove150
שאלה? לא מצאת מה שחיפשת? צור קשר ונשמח לעזור!
לא מצאת מה שחיפשת?
ספר לנו ונמצא את זה עבורך!
בצע
הפריט האחרון
מוניטור אולפני אקטיבי צבע שחור KRK ROKIT 5 G3
מוניטור אולפני אקטיבי צבע שחור KRK ROKIT 5 G3
מחיר: 641 ש"ח

תודה לכל מי שהשתתף באירוע Roland Experience!

ביום רביעי, ה-17.10.2012, נערך בפעם הראשונה בישראל אירוע Roland Experience הבינלאומי. האירוע התקיים בבית מיומנה ביפו. בדומה לאירועים המתקיימים בשאר חלקי העולם, Roland Experience ישראל הורכב מהופעה חיה וכיתת אמן של צמד אמנים מובילים ותערוכה המאפשרת התנסות אישית בכלי הנגינה ובציוד הנלווה.

הדלתות נפתחו בשעה שש בערב וכבר מרחוק ניתן היה לראות את התור שהשתרך בכניסה והורכב ממאות מוזיקאים וחובבי מוזיקה שהגיעו מכל קצוות הארץ בכדי להשתתף באירוע. עם הכניסה למקום המתינו למבקרים עמדות תופים דיגיטליים וגיטרות Fender Powered by Roland להתנסות אישית. הקהל הישראלי נראה נלהב והוכיח בקיאות רבה ברזי הטכנולוגיה, גם כישורי הנגינה לא חסרו כשחלק מהמבקרים הפגינו יכולות וירטואוזיות מהמעלה הראשונה.

לקראת השעה שבע נכנסנו כולנו אל האולם לקראת האירוע המרכזי, הופעה חיה וכיתת אמן של הוירטואוז העולה אלכס האצ’ינס והמתופף הכריזמתי והמוכשר מייקל שאק. האולם היה מלא עד להתפקע ואנחנו התיישבנו על המדרגות בכדי שלכל האורחים יהיה מקום.

האולם היה מלא עד להתפקע

הדלתות נסגרו ומר אילן מורד הציג את האומנים כשגל מחיאות כפיים ותשואות ליוו את עלייתם לבמה. האצ’ינס ושאק פתחו בקטע נגינה משולב תוך שימוש במערכת התופים TD-30KV ומכשיר המולטי אפקט המתקדם ביותר של חברת Roland, ה-GT-100. מיד לאחר מכן פתח האצ’ינס בהסברים על פדל האפקטים הוורסטילי בו השתמש זה עתה. ה-GT-100, הסביר, מסוגל לדמות מגברים ברמה גבוהה מאוד ולמעשה כל הקטע בוצע על גבי גיטרה המחוברת ישירות אל ה-GT-100 ומשם אל מערכת ההגברה של האולם, ללא מגבר גיטרה כלל.

לאחר מכן הגיע תורו של מייקל שאק שהדגים את החידושים המדהימים בסדרת מערכות התופים החדשות של Roland. הדגמה מהירה של דינמיקת סנר, היי הט, ותוף בס גרפה תשואות מהקהל שמעולם לא שמע איכות שכזו ממערכת תופים דיגיטלית. מייקל הסביר שבפיתוח המערכות של Roland השתתפו עשרות מתופפים מקצועיים שהחוו דעה בעניין תגובת המערכת לנגינת המתופף, בדרך זו פותחה תכונה ייחודית למערכות התופים הדיגיטליות של Roland בהן המערכת לומדת את סגנון התיפוף ומתאימה את הסאונדים שלה אל מתופף. "הדבר המדהים כאן", אמר שאק, "הוא זמן התגובה של המערכות. 2.9 מילי שניות עוברות מן הרגע בו המתופף מכה בתוף ועד השמעת הסאונד מבעד לרמקולים, וזו המהירות כאשר כל האפקטים המיוחדים פועלים!”.

אלכס האצ'ינס

בהמשך הדגים האצ’ינס את הגיטרות החדשות של Fender המופעלות באמצעות טכנולוגיה של Roland. ההדגמה כללה את האפשרות לשנות את כיוון הגיטרה בלחיצת כפתור, את היכולת לשנות את סאונד הגיטרה לזה של דגמי גיטרות אחרים, אפילו גיטרה אקוסטית וסיטאר. בשילוב עם הסינתסייזר לגיטרה, GR-55, האצ’ינס ביצע יצירה המורכבת ממספר גדול של סאונדים בלעדיים ל-Roland.

באירוע הודגמו גם המגברים החדשים לגיטרה מסדרת ה-GA, מערכות הקלטה ניידות לגיטרה ומערכת כלי ההקשה האלקטרונית, ה-SPD-30, שבאותו היום ממש זכתה לשדרוג גרסה משמעותי המוסיף לה 45 מערכות סאונדים חדשות. המופע הסתיים במחיאות כפיים סוערות של הקהל ששעט אל הבמה בכדי להתנסות במערכות התופים והגיטרות החדשות.

לאחר המופע נותרו האצ’ינס ושאק על הבמה לשעה ארוכה, ענו על שאלות המבקרים, חתמו על ציוד והצטלמו עם כל מי שחפץ בכך. רבים מהמבקרים התנסו בכלי הנגינה שהיו מפוזרים באולם ההופעה ובחלל בית מיומנה ושיחקו בעמדות ה-Friend Jam לתופים ולגיטרה. בשיתוף עם חברת Roland, נהנו האורחים מהנחות מיוחדות לערב על כל מוצרי החברה ורבים ניצלו את ההזדמנות בכדי להצטייד במערכות תופים דיגיטליות, מכשירי GR-55 ומגברים.

מייקל שאק

האורח האחרון עזב מאוחר, האצ’ינס ושאק נראו כאילו היו שמחים לעוד ערב או שניים עם כל כך הרבה אהבה מהקהל ויצאו לבילוי אחרון בתל אביב לפני הטיסה חזרה הביתה, כל אחד למדינתו. אנחנו התחלנו בפירוק הררים של ציוד, עייפים, אך מרוצים.

למחרת בבוקר מצאנו את עצמנו מוצפים בפידבק חיובי, המון תודות על אירוע מדהים ורעיונות מוצלחים על דרכים להפוך את אירועי Roland Experience העתידיים למוצלחים אפילו יותר. לקחנו את הכל לתשומת לבנו ואנחנו כבר מתחילים לתכנן את האירועים הבאים.

התחלנו בעבודה על גלריה של האירוע, רבים מהאורחים שלנו צילמו, ואם לקחתם חלק באירוע, נשמח לקבל את התמונות והסרטונים שצילמתם ולהוסיף אותם לצד אלו שהצלמים שלנו צילמו במהלך האירוע.

נתראה באירוע הבא,
צוות קול המוסיקה